سیم و کابل دونور یکی از پرفروش ترین برند های سیم و کابل در بازار می باشد.

تفاوت بین سیم و کابل

سیم یک هادی رسانای الکتریکی است. که روکش پی وی سی دارد و برای انتقال در زمینه جریان الکتریکی استفاده میشود.

در صورتی که بخواهیم بگوییم تفاوت بین سیم و کابل چیست، باید این چنین بیان کرد که تفاوت اساسی بین سیم ها و کابل ها این است که سیم یک هادی واحد است در حالی که یک کابل یک گروه از هادی ها است. اگرچه این رساناها از ماده مشترکی ساخته شده اند موادی نظیر مس یا آلومینیوم. معمولاً سیم‌ها به تنهایی هستند و تابیده شده اند. 

در نگاه اول که تفاوت بین سیم و کابل مشاهده می شود سیم یک رشته است و کابل چند رشته و این تعریف اشتباه است و فر بین سیم و کابل این نبست شاید هر مجموعه سیم چند رشته یک کابل باشه اما لزوما هر هادی تک رشته یک سیم نیست.

سیم های افشان

سیم افشان هادی رسانا دارد، از تعداد زیادی رشته مسی نازک تشکیل می‌شود. این دسته از سیم‌ها نسبت به سایر سیم‌ها دارای انعطاف‌پذیری خوبی و دارای روکش pvc هستند. از عمده موارد مصرف این سیم‌ ها می‌توان به سیم‌ های مورد استفاده در برق‌ کشی ساختمان‌ ها اشاره کرد. در خرید سیم و کابل های افشان باید با دقت خوبی خریداری شود چرا که امروزه در بازار سیم های تقلبی به جای سیم های افشان به فروش می رسد و در صورت استفادهاز سیم تقلبی شامل آتش سوزی میشود. سیم و کابل دونور از کیفیت و متریال بالایی برخوردار است و  شما با خیال راحت می توانید از فروشگاه نامدار خریداری کنید.

کابل چند رشته

کابل از دو بخش اصلی رسانا و عایق که رسانا برای انتقال جریان الکتریکی، تشکیل می‌شود. این دسته از کابل‌ها موارد کاربرد بسیار متنوعی دارند و به دلیل برخوردار بودن از تعداد رشته‌ های مختلف، طیف وسیعی از پروژه‌های مختلف را پوشش می‌دهد.

علت استفاده از کابل‌ها به‌جای سیم‌ ها، حفاظت فیزیکی بالاتر کابل‌ها نسبت به سیم‌ ها در محیط‌ هایی که احتمال آسیب‌ دیدگی وجود دارد.

ویژگی سیم و کابل دونور 

  • از مس خالص نرم شده تهیه شده.
  • اکسید مصرف نشده است (رشته‌های مس سیاه).
  • قابل انعطاف است (با خم و راست شدن سیم، رشته‌های هادی نمی شکند).
  • دارای استاندارد و تاییده اداره برق می باشد.

در صورت خرید از محصولات سیم و کابل دونور می توانید به فروشگاه نامدار بدون واسطه خریداری کنید.